contact-us צור קשר

שימוע פלילי

לפני הגשת כתב האישום מחייב החוק כי לנאשם תינתן הזכות להשמיע את קולו ולשכנע את הפרקליטות שיש להימנע מהצעד הזה. שימוע פלילי הוא למעשה הזכות הנזקפת לרשותו של כל אדם החשוד בעבירה כזו או אחרת, ובשלב הזה ניתן להשמיע טיעונים שונים – למשל ביחס למידה שבה הראיות הקיימות אכן מספקות או ביחס לעניין שעשוי להתעורר בציבור בנוגע לתיק. יתרה מכך, במקרים רבים ניתן לשנות את חומרת העבירה המיוחסת, מה שישפיע בהמשך גם על חומרת העונש, כמובן. תפקידו של עורך הדין להכין את החשוד ולייצג אותו בשימוע, ועם הליווי של עו"ד נדב גרינולד גם אתם תוכלו להגיע מוכנים הרבה יותר.

 

שימוע פלילי – למה הוא חשוב כל כך?

האמת הפשוטה היא שרק לאחר שימוע פלילי תתקבלנה החלטות בנוגע להמשך הטיפול בתיק, ולכן יש לו חשיבות רבה:

  • בעקבות השימוע יכולה התביעה לבחור כיצד צודק ונכון לפעול בכל הקשור לכתב האישום
  • בעקבות השימוע יכולה התביעה להגיש כתב אישום שבו יש לה סיכוי טוב יותר להשיג הרשעה
  • בעקבות השימוע וההחלטה להימנע מכתב אישום ניתן להקל באופן ניכר על העומס המוטל על מערכת המשפט בישראל

אם כן, אין ספק שהשימוע הפלילי הוא חלק מהותי ובלתי נפרד מהתהליך, והכנה נכונה לקראתו תאפשר לחשוד להשיג תוצאות אופטימליות בעקבות השימוע. זוהי ההזדמנות שלו ושל עורך הדין המייצג אותו להשמיע טיעוני נגד, לערער במידת האמינות והאיכות של הראיות המוצגות ולהוביל לשינוי מהותי בכתב האישום – ואף למניעתו באופן מוחלט.

 

עומדים בפני שימוע בבית משפט? היעזרו בשירותיו של עו"ד נדב גרינולד

שימוע פלילית הוא בגדר זכות בסיסית הניתנת לחשודים בביצוע עבירות פליליות שונות, עבירות אלימות, סמים או מין. הכנה טובה והתמודדות מיטבית עם השימוע עשויים לשנות את גורל התיק כולו ולהשפיע על המשך התהליך. אם כן, לפני שאתם יוצאים לדרך מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי ומנוסה שיסייע בבניית קו הגנה מנצח ובתכנון האסטרטגיה האידאלית. זוהי המומחיות של משרד עו"ד נדב גרינולד, שיעמיד לרשותכם את הצוות המשפטי הטוב ביותר – כדי לאפשר לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם כל אתגר בדרך.

הגיעו מוכנים לשימוע פלילי בעזרתו של עו

כתב אישום בכפוף לשימוע

המושג הזה עלה לכותרות בשנים האחרונות, בעיקר בזכות השימוש בו בתיקי חקירה מפורסמים, ובפרט בחקירות של אישי ציבור וידוענים. אלא שלמונח הזה יש חשיבות ברורה וכדאי להבין מה המשמעות של הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע. בפשטות מדובר בתיקון לחוק העונשין, לפיו ניתנת לכל חשוד בעבירה הזכות להתייצב בפני הפרקליטות לאחר שעיין לעומק בחומרי החקירה והראיות, ולהציג טיעונים שאמורים להצדיק הימנעות מהגשת כתב אישום. לשימוע מהסוג הזה חשוב להגיע מוכנים היטב עם ליווי משפטי וייצוג הולם, והצוות של משרד עו"ד נדב גרינולד יעמוד לרשותכם לכל אורך התהליך.

 

כתב אישום בכפוף לשימוע – איך זה עובד?

עם ההחלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע מתנהל ההליך על פי הצעדים הבאים:

  • החשוד ועורך דינו מקבלים את חומרי החקירה כדי שיוכלו להיערך ולהציג טיעונים בהתאם
  • השימוע מתנהל לרוב בכתב אך ניתן לקיימו גם בעל פה במקרים מסוימים
  • במהלך השימוע רשאי החשוד להציג טיעונים ונימוקים בפני הפרקליטות

באופן כללי, קיומו של השימוע איננו מובן מאליו והוא מקובל בעבירות פליליות בדרך כלל. עם זאת, גם במקרים רבים אחרים ניתן לבקש הליך של שימוש טרם הגשת כתב האישום, כדי לקבל את חומרי החקירה ולהגיב אליהם מבעוד מועד. כדי לפעול בצורה טובה ונכונה יותר, למזער נזקים ולייעל את ההליך כולו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה שיסייע בהבנת המצב, בקביעת קו הגנה ובתכנון הצעדים בהם ניתן לנקוט כדי להגיע לתוצאות אופטימליות בתום ההליכים.

 

ליווי משפטי מקצועי – עו"ד נדב גרינולד

אם הוגש נגדכם כתב אישום בכפוף לשימוע, ובוודאי אם אתם עדיין בתחילתה של החקירה ומעוניינים לפעול נכון כבר מהצעד הראשון, זה הזמן לפנות לעורך דין המומחה במשפט פלילי. עם הניסיון הרב בייצוג נחקרים וחשודים, עם צוות מקצועי מהשורה הראשונה ועם פתרונות המותאמים לכל תיק באופן ייחודי, משרד עו"ד נדב גרינולד מציע לכם ייצוג משפטי ללא פשרות. כך תגיעו מוכנים לכל חקירה, שימוש או דיון בבית המשפט, ותדעו שיש מי שפועל כדי לספק מענה אופטימלי ולשפר את סיכויי ההצלחה שלכם בתיק.