לוגו עורך דין פלילי נדב גרינוולד

עורך דין פלילי בתחומי משפט פלילי הליכי מעצר ושחרור ייצוג בבתי המשפט עבירות תעבורה חמורות ייצוג בועדות שחרורים ייצוג בבית הדין הצבאי

תקיפה בנסיבות מחמירות – עו״ד פלילי נדב גרינוולד

מה זו עבירת תקיפה? ומה העונש עליה?

על פי סעיף 378 לחוק העונשין, אדם ייחשב כמי שביצע עבירת תקיפה אם הכה אדם אחר, נגע בו, דחף אותו או הפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית.

בהתאם לחוק, ישנן מספר דרגות חומרה בעבירת התקיפה : הרמה הנמוכה ביותר קרויה – תקיפת סתם. מעליה נמצאת עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. והדרגה הגבוהה ביותר היא עבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות.

תקיפה סתם

עבירה של תקיפה בדרגת חומרה קלה מכונה תקיפה סתם, תקיפה אשר לא גרמה לחבלה לאדם. למשל, דחיפה של אדם, יריקה על אדם, סטירה או אגרוף מבלי שנגרם נזק.

בעבירה של תקיפה סתם, קובע החוק כי העונש בצידה הוא מאסר של עד שנתיים.

עבירה של תקיפה סתם היא דרגת התקיפה הנמוכה ביותר, ישנן עבירות נוספות בעלות חומרה יתרה, דוגמת, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפה הגורמת חבלה חמורה, תקיפה בנסיבות מחמירות, פציעה ועוד.

תקיפה הגורמת חבלה של ממש

במידה ומהתקיפה נגרמה לנפגע חבלה של ממש, מדובר בעבירה חמורה יותר, שהעונש בצידה עומד עד שלוש שנות מאסר.

מדובר בעבירה שבה לנפגע נגרמה חבלה המוגדרת על פי החוק כמכאוב, מחלה או ליקוי גופני בין אם קבוע ובין אם חולף.

כלומר, כל נזק, ואפילו הקטן ביותר שנגרם לנפגע, למשל, כאב חולף באזור מסוים בגוף שנגרם עקב אירוע התקיפה, עולה לכי גרימת חבלה על פי החוק.

מהי תקיפה בנסיבות מחמירות

סעיף 382 לחוק העונשין קובע מספר נסיבות מחמירות שבהתקיימותן הן למעשה מקימות חומרה יתרה למי שביצע עבירה של תקיפה סתם או עבירה של תקיפה הגורמת חבלה.

כך למשל, קובע החוק כפל עונש למי שביצע עבירה של תקיפת סתם כלפי בן או בת זוגו, לרבות ידוע בציבור או כלפי קטין או חסר ישע עליו היה אחראי.

כלומר, ארבע שנות מאסר למי שביצע עבירה של תקיפת סתם בנסיבות מחמירות.

בנוסף, קובע החוק עונש מאסר של עד שש שנים, למי שביצע עבירה של תקיפת בן או בת זוג, לרבות ידוע בציבור, שגרמה חבלה של ממש.

מה זו עבירת תקיפה הגורמת חבלה חמורה? ומה העונש עליה?

החוק קובע עונש של עד שבע שנות מאסר כלפי מי שתקף אדם אחר וגרם לו לחבלה חמורה.

מה היא תקיפה?

על פי סעיף 378 לחוק העונשין, אדם ייחשב כמי שביצע עבירת תקיפה אם הכה אדם אחר, נגע בו, דחף אותו או הפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית.

מה זה חבלה חמורה?

גרימת חבלה העולה עד לכדי סכנה או פגיעה העלולה לפגוע קשות או לתמיד בבריאות הנפגע או בנוחותו, או גרימת חום קבוע או פגיעה קשה באחד מאיברי גופו, בקרום או באחד מחושיו, החיצוני או הפנימי של הנפגע.

תקיפה הגורמת חבלה ממשית

עבירות אלימות נחשבות לעבירות חמורות, אך ישנם מצבים בהם ההתייחסות אל העבירה משמעותית אף יותר. אחת הדוגמאות המרכזיות לכך היא תקיפה הגורמת חבלה של ממש, מצב שבו מופיעים סימנים פיזיים כמו שטפי דם ופציעות אחרות.

ההבחנה בין עבירות תקיפה המלוות בחבלה לבין אלה שלא היא חשובה, על אף שכולן מוגדרות בבסיסן כעבירות המערבות אלימות והפעלת כוח פיזי על אדם אחר. אם כן, בין אם מדובר בהכאה, בדחיפה או ביצירת מגע מכל סוג שהוא, וזוהתה חבלה של ממש, מומלץ לפנות מיד לייעוץ משפטי. כך תיערכו מבעוד מועד לכל צעד שיינקט, ועם הייצוג המשפטי של עו"ד נדב גרינולד תגנו על עצמכם טוב יותר.

קבלו ייצוג מקצועי הולם

כפי שאפשר להבין, תקיפה הגורמת לחבלה של ממש היא עבירה חמורה שעשויה להוביל לעונשים כבדים ולעונש מאסר בפועל. כאשר התקיפה מתבצעת בתוך המשפחה היא נחשבת לתקיפה בנסיבות מחמירות, ובמקרים מהסוג הזה העונש שעשוי להיגזר יהיה כפול.

אם כן, חשוב לנהל הליכים פליליים בצורה טובה ואחראית, עם ייצוג משפטי הולם. משרד עו"ד פלילים נדב גרינולד יעניק לכם את מלוא השירות ואת הייעוץ האופטימלי כדי שתוכלו להתמודד עם החקירה הצפויה ועם כל שלב נוסף בדרך – ולהשיג את התוצאה הטובה האפשרית.


התוכן באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, אין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי מטעם עורך דין או תחליף לו. השימוש וההסתמכות על התוכן הנמצא באתר הם באחריות המשתמש בלבד.

שירותי עורך דין פלילי - נדב גרינוולד

סחר בסמים

עו״ד פלילי נדב גרינוולד פקודת הסמים אוסרת על כל מכירה, אספקה או ביצוע של כל עסקה אחרת בסם מסוכן. העונש בצד עבירה זו יכול להגיע עד לעשרים שנות מאסר. סחר

ייצור, הפקה, הכנה ומיצוי סמים

עו״ד פלילי נדב גרינוולד סעיף 6 לפקודת הסמים כותרתו ייצור, הכנה והפקה. הסעיף עצמו קובע עונש של עד 20 שנות מאסר למי שמבצע עבירה של ייצור סם מסוכן, הפקת סם

תקיפת שוטר

עו״ד פלילי נדב גרינוולד מה זו עבירת תקיפת שוטרים? ומה העונש עליה? החוק קובע עונש של עד שלוש שנות מאסר כלפי מי שבוצע עבירה של תקיפה כלפי שוטר, הקשורה למילוי

קבעו פגישה ראשונית

התוכן באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, אין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי מטעם עורך דין או תחליף לו. השימוש וההסתמכות על התוכן הנמצא באתר הם באחריות המשתמש בלבד.

נחקרת בחשד לביצוע עבירה בתחום הפלילים? הוגש נגדך כתב אישום?

התקשר/י 050-8848606 ותקבל ייצוג משפטי הולם ומקצועי.

עורך דין פלילי – נדב גרינוולרד

עורך דין פלילי נדב גרינוולד

השאירו פרטים לייעוץ ראשוני

השאירו פרטים בטופס כאן למטה ואנחנו נחזור בהקדם

סחר בסמים

עו״ד פלילי נדב גרינוולד פקודת הסמים אוסרת על כל מכירה, אספקה או ביצוע של כל עסקה אחרת בסם מסוכן. העונש

תקיפת שוטר

עו״ד פלילי נדב גרינוולד מה זו עבירת תקיפת שוטרים? ומה העונש עליה? החוק קובע עונש של עד שלוש שנות מאסר