contact-us צור קשר

עורך דין סמים

בפקודת הסמים המסוכנים, ניתן למצוא את כלל העבירות והאיסורים הנוגעים לסמים במדינת ישראל.

בין העבירות שניתן למצוא בפקודת הסמים, ניתן למצוא עבירות של החזקה או שימוש בסמים לצריכה עצמית, עבירות של החזקה או שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית, עבירות של גידול, ייצור, הכנה והפקה של סם מסוכן, עבירות של סחר, אספקה ותיווך וכן שלל עבירות ואיסורים נוספים.

בישראל, עבירות הסמים נפוצות מאוד, מבוצעות לרוב על ידי אזרחים נורמטיביים, נעדרי עבר פלילי, ברוב רובן של עבירות אלה הן עבירות של שימוש ב"סמים קלים" ובעיקר קנאביס (מריחואנה וחשיש), אשר מוגדר בישראל כסם מסוכן.

מה מוגדר כסם מסוכן?

בתוספת הראשונה לפקודת הסמים המסוכנים, ישנה רשימה מפורטת של כל החומרים המוגדרים כסם מסוכן. הפקודה אוסרת כל חומר מהרשימה וכן כל מלח, כל תכשיר, תרכובת, תערובת או תמיסה של החומר האסור המוגדר כסם.

בין רשימת הסמים המסוכנים, ניתן למנות את הקנאביס (קנבוס), שרף של קנאביס (חשיש), אופיום, LSD, קוקאין, הירואין, מתאדון, מורפין, קאתינון, אמפטמין ומתאמפטמין ועוד רשימה ארוכה של חומרים הנחשבים כסם מסוכן על פי הפקודה.

אילו עבירות סמים קיימות?

 • החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית.
 • החזקה בסמים שלא לצריכה עצמית.
 • גידול סם מסוכן.
 • סחר בסמים.
 • אספקת סם מסוכן.
 • עסקה אחרת בסם.
 • הדחת קטין לסמים מסוכנים.
 • תיווך בסם מסוכן.
 • ייבוא סם מסוכן.
 • ייצור, הפקה, הכנה ומיצוי סם מסוכן.
 • החזקת כלים להכנת סם מסוכן או כלים המשמשים לצריכת סם מסוכן.

הוגש נגדך כתב אישום? אתה חשוד בביצוע עבירת סמים? חשוב מאוד להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום הפלילי.

חשד לביצוע של עבירת סמים יכול להביא למעצר החשוד בביצוע העבירה ואף לעיתים גם למעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

ייצוג משפטי נכון, בשלב מוקדם ככל האפשר, יכול לסייע בניהול ובטיפול בתיק הפלילי ולהביא לתוצאה מייטבית.


​נחקרת בחשד לעבירת סמים? הוגש נגדך כתב אישום? התקשר/י – 077-9969352


התוכן באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, אין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי מטעם עורך דין או תחליף לו. השימוש וההסתמכות על התוכן הנמצא באתר הם באחריות המשתמש בלבד.

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין עבירות סמים

  ישנן עבירות שונות אשר בגינן עשוי להתנהל הליך פלילי, ועבירות הסמים נחשבות מרכזיות בתחום. למעשה, גם מי שנחשב אזרח מן השורה עשוי למצוא עצמו ניצב במרכזו של הליך כזה, שמטרתו העיקרית היא לצמצם את השימוש בסמים קלים וקשים באוכלוסייה הכללית. כך נקבע כי עבירות סמים עשויות להוביל למאסר בפועל של עד 3 שנים למי שמחזיק סם מסוכן או צורך אותו, ועונש מאסר של עד 20 שנים לעבירות הנחשבות חמורות יותר, כמו ייצור, הכנה או מסחר. כדי להגיע אל ההליך הפלילי עם הכלים המקצועיים הטובים ביותר ועם הייעוץ המשפטי הנכון, מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד נדב גרינולד, עורך דין סמים עתיר ניסיון.

  עורך דין עבירות סמים שמספק לך ייעוץ משפטי ללא פשרות

  הייעוץ המשפטי שיוכל להעניק לכם עו"ד סמים הוא קריטי, בין אם מדובר בעבירה קלה יחסית ובין אם מדובר בעבירות החמורות ביותר. הליווי המשפטי שתקבלו עשוי לאתר ליקויים בתהליך החקירה ולסייע בהפחתת העונש משלל סיבות אפשריות. עם ניסיון רב בעולם המשפט, ובפרט בעבירות סמים, הצוות המקצועי של משרד עו"ד נדב גרינולד מציע גם לכם להגיע אל ההליך הזה כשאתם מלווים בייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר, כדי שתוכלו להתמודד עם המערכת בצורה טובה הרבה יותר.

  מתי נדרשים שירותיו של עורך דין סמים?

  ישנם מצבים שונים בהם שירותיו של עורך דין סמים יכולים להשפיע באופן דרמטי על התנהלות החקירה ועל תוצאותיה, וחשוב להכיר את הסיטואציות הללו היטב:

  • עבירת גידול סמים, הנחשבת חמורה אף יותר מעבירת השימוש בסמים
  • עבירת סחר בסמים, שעשויה להוביל לעונש של עד 20 שנה ולקנס כספי משמעותי
  • עבירת תיווך סמים, שמשמעותה יצירת הקשר בין הסוחר לצרכן
  • החזקת סמים ושימוש בהם, שהעונש עבורה הוא עד 3 שנים
  • הדחת קטין לשימוש בסם, הנחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר והעונש המרבי עליה הוא 25 שנות מאסר

  כפי שניתן לראות, עבירות חמורות אלה עשויות להוביל לעונשים כבדים הכוללים מאסר בפועל. לכן, אם נחשדתם בביצוע עבירת סמים כזו או אחרת, מומלץ לגייס לעזרתם עורך דין המתמחה בעבירות סמים כדי לצמצם נזקים וטעויות ככל האפשר.

  עו"ד עבירות סמים

  גם האזרח הפשוט, זה שמנהל לרוב שגרת חיים נורמטיבית למדי, עשוי למצוא עצמו מואשם בעבירות סמים. בין אם מדובר בעבירות הקשורות בעצם החזקתו של הסם ובשימוש בו, ובין אם מדובר על עבירות הקשורות בייצור, בהכנה או במסחר, כדאי להתייעץ כבר בשלב מוקדם עם עו"ד עבירות סמים. כך תוכלו להבין לעומק את משמעות החשדות נגדכם, את העונשים האפשריים ואת הדרכים שבהן ניתן להתמודד עם החקירה שעל הפרק. עורך הדין הוא זה שיידע לבחור את קו ההגנה הטוב ביותר, לתכנן את אסטרטגיית הפעולה האידאלית ולסייע ללקוח להימנע מהרשעה או לכל הפחות להמתיק את התרופה ואת העונש שיוטל עליו. עם ניסיון רב שנים, צוות המשרד של עו"ד נדב גרינולד הוא זה שייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.

  מחפשים עורך דין לענייני סמים? עו"ד נדב גרינולד פה לשירותכם

  לייעוץ המשפטי שתקבלו יש השפעה בלתי מבוטלת על הסיכויים שלכם בתיק, בין אם יש לכם עבר פלילי ובין אם לא, ובכל אחת מעבירות הסמים המוכרות. לכן, רגע לפני שאתם משיבים לשאלות החוקרים או מגיעים להשמיע את הטיעונים שלכם בפני רשויות החוק, גייסו לעזרתכם עורך דין עבירות סמים מקצועי. זהו אחד מתחומי המומחיות של משרד עו"ד נדב גרינולד, ומהניסיון הרב של הצוות תוכלו להפיק תוצאות טובות הרבה יותר.

  מתי תצטרכו עו"ד עבירות סמים?

  להלן דוגמאות מרכזיות למצבים שבהם כדאי להיעזר בשירותיו של עו"ד עבירות סמים:

  • גידול וייצור סמים: גידול צמחים (כמו קנאביס) או ייצור סמים במעבדה
  • החזקת סמים: בעיקר לשימוש עצמי
  • סחר בסמים: ייצוא וייבוא של סמים מסוכנים, אחת העבירות החמורות במשפט הישראלי
  • הזמנת סמים: שימוש בפלטפורמות מקוונות לצורך הזמנת סמים, גם אם באופן בלתי ישיר
  • הדחת קטין לשימוש בסמים: שידול קטין לצרוך או לרכוש סמים – העבירה החמורה מכולן

  עבירות אלה עשויות להוביל לענישה כבדה מאוד ולמאסר בפועל, כאשר בעבירות חמורות יותר (כמו הדחת קטין) העונש עשוי להגיע אף למאסר של 25 שנה. מכאן שמומלץ להיעזר מבעוד מועד בשירותיו של עורך דין המומחה בתחום, כדי שיסייע לכם למזער נזקים ולשפר עמדות בשלב מוקדם ככל האפשר.