contact-us צור קשר

עבירות מרמה

במערכת המשפט בישראל, עבירות מרמה והונאה נחשבות לעבירות חמורות השונות באופן מהותי מעבירות כלכליות אחרות כמו שוד או גניבה. הסיבה העיקרית לכך היא היכולת של החשודים במעשים אלה לטשטש את צעדיהם, כשהם פועלים באופן מתוחכם כדי להסוות את דבר העבירה. עם זאת, ישנם גופים שונים הפועלים במקרים אלה כדי לאסוף את המידע הדרוש לצורך החקירה, ומי שנחשד בעבירות מעין אלה חשוב שיפנה לקבלת ייעוץ משפטי בשלב מוקדם ככל האפשר. עם ניסיון רב בתחום, משרד עו"ד נדב גרינולד יעמוד לרשותכם גם במצבים אלה, עם כלים משפטיים מתקדמים ועם פתרונות ייחודיים שמותאמים בדיוק למצב שלכם.

  סוגים שונים של עבירות מרמה

  ישנן עבירות מרמה שונות שעשויות להוביל לפתיחתו של תיק פלילי ולעונשים חמורים, והנה כמה דוגמאות מרכזיות:

  • אדם המציג עצמו באופן שקרי ומרמה את האדם שמולו לקבלת כספים במרמה או טובות הנאה למשל
  • הונאת נושים (למשל הברחת נכסים)
  • התחזות או זיוף
  • הונאת פונזי ומעילה

  חשוב להבין כי עבירות מרמה מתייחסות גם לעבירות שמתבצעות במישור האישי וגם לעבירות במישור החברתי או הציבורי. סביר גם להניח שהן מתבצעות במקביל לעבירות אחרות, ובהחלט מדובר במצב שבו עשוי להיקבע עונש משמעותי. אחת הדרכים הטובות והיעילות להתכונן למצבים מהסוג הזה היא באמצעות ייצוג משפטי וליווי של עורך דין המומחה בעבירות מרמה, שיוכל להציע אסטרטגיה נכונה ותוכנית פעולה לצמצום הנזקים ואף לביטול כתב האישום, במידת האפשר ובהתאם לחומרי החקירה.

  היעזרו בעורך דין מיומן בנושא עבירות מרמה והונאה

  מי שנחשד בביצוע עבירות מרמה מכל סוג שהוא, חשוב שיגיע ערוך ומוכן היטב לחקירת המשטרה ולכל שלבי ההליך. כך תוכלו לומר את הדבר הנכון בזמן הנכון, וגם תדעו מה לא לומר ומאילו נושאים להתרחק. עורך הדין שלכם הוא גם זה שיבחן לעומק את מהלך החקירה כולו ואת החומרים שנאספו, במטרה לזהות ליקויים כאלה ואחרים או פרצות שעשויות להוביל להפחתה ניכרת בעונש ואף לסגירת התיק הפלילי. אלה הם תחומי המומחיות של עו"ד נדב גרינולד, שמעמיד לרשותכם צוות עתיר ידע וניסיון שממוקד אך ורק באינטרס האישי שלכם.

  עבירות הונאה – דוגמאות מרכזיות

  הגופים שחוקרים עבירות הונאה בישראל הם היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרת ישראל, וכן היחידה לפשיעה כלכלית בפרקליטות. בין העבירות הנפוצות יותר בתחום זה אפשר למנות, למשל:

  • פרסום שקרי: ביצוע מכירה באמצעות תיאור שאיננו נכון, למשל פרסום מחיר שגוי או הצגת ביצועים שלא הושגו מעולם
  • זיוף: גניבת זהות או זיוף חתימה לצורך השגת רכוש או נכס
  • מעילה: השגת רווחים או טובות הנאה על ידי ניצול האמון שניתן לפרט על ידי אדם אחר
  • הונאת ממון: לדוגמה הונאת פונזי או קבלת תשלום על שירות או מוצר בלי לספקו

  בשלב זה נזכיר כי בשלבי החקירה ובוודאי בעת ההתייצבות מול בית המשפט, נלקחים בחשבון גורמים שונים ביחס לעבירות המיוחסות לחשוד. כך ייתנו מצבים שבהם אדם ללא רקע פלילי יקבל עונש קל יחסית, או מצבים שבהם יבחר השופט להטיל קנס כספי משמעותי – ללא מאסר בפועל. כדי להשיג הפחתה בעונש חשוב להגיע לכל שלב בהליך המשפטי עם ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

  עבירות הונאה

  רשויות החוק בישראל פועלות רבות נגד עבירות הונאה, שכן מדובר באחת העבירות החמורות גם בעיני החוק. במקרים רבים עבירות מהסוג הזה נפוצות יותר במגזר העסקי אבל הן עשויות להופיע גם במקרים אחרים, ועל ידי אזרחים מן השורה שאין להם רקע פלילי כלשהו. אלה נסיבות שבהחלט עשויות להוביל להקלה בענישה, אבל כאשר מדובר בהונאה חמורה שמחירה כבד יותר, גם העונש שעשוי החשוד לקבל גדול במיוחד. אם כן, מי שניצב בפני האשמות כי ביצע עבירת הונאה ונחקר, חשוב שיקבל ייעוץ משפטי הולם כבר בראשית הדרך. הייצוג המשפטי של עו"ד נדב גרינולד הוא המענה האיכותי והנכון למצבים אלה.

  התמודדו בצורה הטובה ביותר עם עבירות מרמה והונאה – עו"ד נדב גרינולד

  בזמן שמערכות הצדק והמשפט פועלות כדי לצמצם שכיחותן של עבירות הונאה כאלה ואחרות, ניתן לצמצם את הנזק ולהפחית את העונש הצפוי על ידי עבודה נכונה ותכנון אסטרטגי מדויק. זהו תפקידו של עורך הדין המומחה בתחום, וצוות המשרד של עו"ד נדב גרינולד יסייע לכם בהשגת התוצאות הטובות ביותר, במקצועיות ללא פשרות ועם ניסיון רב בתיקים מורכבים מאוד.