contact-us צור קשר

עבירות אלימות

חוק העונשין קובע מגוון רחב של איסורים ועבירות שנכנסות תחת ההגדרה של עבירות אלימות. מדובר בעבירות שיכול ויבוצעו בכוח, למשל, עבירת התקיפה, ויכול ויבוצעו באופן מילולי, למשל עבירת האיומים.

בין העבירות המוגדרות כעבירות אלימות על פי החוק ניתן למצוא את העבירות החמורות בספר החוקים, עבירות שהביאו למותו של אדם ועבירות בעלות חומרה קלה יותר, כמו תקיפה סתם לדוגמא.

עבירות אלימות יכולה להיות גם עבירת רכוש שיש בה יסוד של שימוש באלימות, למשל עבירת השוד. ואף חלק נכבד מעבירות המין נחשבות כעבירות אלימות.

בין עבירות האלימות ניתן למנות את העבירות הבאות :

איומים, תקיפה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפה בנסיבות מחמירות, תקיפה הגורמת חבלה חמורה, פציעה, תגרה, סחיטה באיומים, שוד ועבירות המתה.

עבירות אלימות כוללות עבירות של אלימות בין אדם לחברו, אלימות במשפחה, אלימות כלפי עובדי ציבור, אלימות כלפי שוטרים ועוד.

הוגש נגדך כתב אישום? אתה חשוד בביצוע עבירת אלימות? חשוב מאוד להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום הפלילי.

חשד לביצוע של עבירת אלימות יכול להביא למעצר החשוד בביצוע העבירה ואף לעיתים גם למעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

ייצוג משפטי נכון, בשלב מוקדם ככל האפשר, יכול לסייע בניהול ובטיפול בתיק הפלילי ולהביא לתוצאה מייטבית.

נחקרת בחשד לעבירת אלימות? הוגש נגדך כתב אישום? התקשר/י – 077-9969352


התוכן באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, אין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי מטעם עורך דין או תחליף לו. השימוש וההסתמכות על התוכן הנמצא באתר הם באחריות המשתמש בלבד.

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין עבירות אלימות

  גם האדם הפשוט, זה שמנהל חיים נורמטיביים למדי, עשוי למצוא עצמו לא פעם בסיטואציה לא מוכרת שבה הוא קורבן לתקיפה או לחלופין, זה שמואשם בתקיפה. בין אם יש הצדקה להאשמות הללו ובין אם לא, כדאי לפנות במהירות האפשרית לסיוע משפטי ולהתייעץ עם עורך דין המנוסה בעבירות מהסוג הזה בדיוק. כך ניתן להתמודד עם עבירות אלימות בצורה טובה יותר, לצמצם את הנזקים האפשריים ובמקרים רבים להפחית את העונש ואף להוביל לביטול התיק הפלילי. עו"ד נדב גרינולד יהיה שם לצדכם עם שפע של ניסיון, עם פתרונות יצירתיים ועם כל הכלים שיעזרו לכם לעמוד בגבורה מול רשויות החוק.

  נדב גרינולד – עורך דין עבירות אלימות שמלווה אתכם

  בין אם החקירה נגדכם נמצאת בשלבים התחלתיים ובין אם חשבתם שתצליחו להתמודד עם זה לגמרי לבד, האמת הפשוטה היא שאתם זקוקים לסיוע משפטי כדי להתמודד עם עבירות אלימות כאלה ואחרות. צוות המשרד של עו"ד נדב גרינולד יעזור לכם להבין מה האפשרויות שלכם, כיצד נכון לנהוג במסגרת החקירה, השימוע או הדיון בבית המשפט, ואיך ניתן לצמצם את הנזק. הניסיון הרב בשטח והצוות המיומן, כל אלה מכוונים לעבר מטרה אחת, והיא השגת התוצאה הטובה ביותר.

  מה הן עבירות אלימות?

  תחת הכותרת הגדולה הזו ניתן למנות מספר עבירות אלימות, לרבות:

  • תקיפת עובד ציבור, ובכלל זה תקיפת שוטר
  • תקיפה הגורמת חבלה, בין אם באמצעות מגע ובין אם באמצעות כלי נשק
  • תקיפה הגורמת חבלה חמורה שעשויה לסכן חיים או להותיר נכות/מום
  • איומים וסחיטה באיומים
  • שוד ובפרט שוד מזוין
  • גרימת מוות ברשלנות או הריגה

  רשימה זו היא רשימה חלקית, ואל עבירות אלימות אלה ניתן להוסיף עוד לא מעט דוגמאות, לרבות עבירות של אלימות בתוך המשפחה ועבירות מין. לכל אחת מהן קבע החוק עונש מקסימלי, כאשר ברוב המקרים מדובר בעונש מאסר בפועל שנקבע בהתאם לחומרת העבירה ולגורמים אחרים שעשויים להשפיע על קבלת ההחלטה הסופית. עם זאת, ליווי משפטי עשוי לסייע בהפחתת העונש ואף בהגדרתו של סעיף הנחשב חמור פחות, ולכן כדאי לפנות לעורך דין בשלב מוקדם ככל האפשר.

  עורך דין פלילי אלימות במשפחה

  לצד העלייה החדה במודעות לעבירות האלימות בתוך המשפחה, נראה שגם מערכת המשפט מכירה בייחודיות ובמורכבות של תיקים מהסוג הזה. זו בוודאי לא הפתעה גדולה לנוכח המשמעויות הנלוות לעבירות מעין אלה, לרבות משמעויות רגשיות והשלכות ניכרות על בני המשפחה ועל הילדים בפרט. אם כן, ההתמודדות עם מצבים מהסוג הזה חשובה במיוחד, בוודאי בקרב הנחקרים והחשודים. אם מתנהלת נגדכם חקירה או אתם רוצים לבחון את האפשרויות שעומדות על הפרק, זה הזמן לפנות לעזרתו של עורך דין אלימות במשפחה. עו"ד נדב גרינולד יסייע לכם בתהליך בזכות ניסיון רב שנים ומקצועיות ללא פשרות.

  פנו מוקדם ככל הניתן לנדב גרינולד – עורך דין פלילי אלימות במשפחה

  עורך דין אלימות במשפחה הוא האדם הנכון בזמן הנכון, ומומלץ לפנות אליו בשלב מוקדם ככל האפשר, כבר בשלבי החקירה הראשונים. הליווי המשפטי שתקבלו מצוות המשרד של עו"ד נדב גרינולד הוא זה שיסייע לכם לצמצם נזקים, להימנע מטעויות, לשפר עמדות ולהתמודד באופן אופטימלי עם המצב כבר בראשיתו. כך תפעלו באופן אפקטיבי וחכם הרבה יותר.

  עורך דין אלימות במשפחה – מתי הוא נדרש?

  באופן כללי, עורך דין אלימות משפחה נדרש כאשר קיים חשד לעבירות אלימות בין בני זוג, כלפי ילדים במשפחה או כלפי קשישים. עם זאת, חשוב להבחין בין סוגי אלימות שונים:

  • אלימות נפשית: שימוש בשפה פוגענית או ביצוע מניפולציות רגשיות ומילוליות הפוגעות ברוח האדם
  • אלימות פיזית: גרימת נזק פיזי מכל סוג ובכל דרגת חומרה שהיא
  • אלימות מילולית: שימוש בשפה פוגענית, השפלות, איומים וקללות
  • אלימות מינית: ביצוע מעשים מגונים, הטרדה מינית – ועד אונס
  • אלימות כלכלית: מניעת גישה למשאבים כלכליים ויצירת תלות

  על פי החוק בישראל, עבירות אלימות במשפחה עשויות להוביל לעונש מאסר בפועל, כאשר קיימת הבחנה ברורה בין סוגי העבירות ומידת חומרתן. עם זאת, יש להדגיש כי עבירות בתוך המשפחה נחשבות לעבירות אלימות בנסיבות מחמירות, ומכאן שגם הענישה בגינן משמעותית יותר בהשוואה לעבירות אלימות שאינן בתוך המשפחה.