לוגו עורך דין פלילי נדב גרינוולד

עורך דין פלילי בתחומי משפט פלילי הליכי מעצר ושחרור ייצוג בבתי המשפט עבירות תעבורה חמורות ייצוג בועדות שחרורים ייצוג בבית הדין הצבאי

עבירות גידול קנאביס – עו״ד פלילי נדב גרינוולד

פקודת הסמים קובעת איסור גורף על גידול סם מסוכן. הפקודה קובעת כי העונש בצד עבירה זו היא עד ל-20 שנות מאסר.

פקודת הסמים אינה מבצעת הבחנה בין מי שגידל קנאביס לצריכה עצמית או לצורך רפואי לבין מי שגידל קנאביס לצורך הפקת רווח כלכלי.

העונש בצד העבירה הוא אותו העונש – עד 20 שנות מאסר.

את ההבחנה ואת נסיבות ביצוע העבירה ניתן להציג בשלבים מוקדמים של ההליך, שלב החקירה, בשלב השימוע או בפני בית המשפט לאחר הגשת כתב האישום או במסגרת הטיעון לעונש.

למרות שפקודת הסמים לא מבצעת הבחנה בין מבצעי העבירה הרי שבפועל ישנה הבחנה מהותית בין מי שביצע את העבירה לצורך סחר ובין מי שביצע את העבירה לצורך רפואי.

בתי המשפט מייחסים חומרה רבה למי שביצע את העבירה לצורך הפקת רווח כלכלי, עונשו של מי ששכר דירה, רכש ציוד וגידל מספר רב של שתילים יהיה שונה משמעותית בין מי שגידל שתיל אחד בגינת ביתו לצורך צריכתו העצמית.

בין נסיבות ביצוע העבירה שמשפיעות על העונש ניתן למנות את כמות שתילים, משקל הסם שנתפס, מידע מודיעיני רלוונטי, עבר פלילי קודם, תכנון מוקדם, רכישת כלים ייעודים, שכירת מקום לצורך ביצוע העבירה ועוד.

בעבר נעשה ניסיון על ידי התביעה המשטרתית להגדיר חלק מעבירות הגידול כעבירות של שימוש עצמי אך חשוב לציין כי הנחייה זו בוטלה וכעת לא ניתן לטעון כי מדובר בעבירה של החזקה לצריכה עצמית.

חשוב להדגיש כי אין עבירה של גידול קנאביס לצריכה עצמית וכי גידול קנאביס על בסיס של צורך רפואי איננו מעניק חסינות מפני החוק.


עבירות סמים | תחומי התמחות המשרד | הצלחות המשרד


נחקרת בחשד לביצוע עבירה של גידול סם מסוכן? הוגש נגדך כתב אישום? התקשר/י – 077-9969352


התוכן באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, אין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי מטעם עורך דין או תחליף לו. השימוש וההסתמכות על התוכן הנמצא באתר הם באחריות המשתמש בלבד.

שירותי עורך דין פלילי - נדב גרינוולד

סחר בסמים

עו״ד פלילי נדב גרינוולד פקודת הסמים אוסרת על כל מכירה, אספקה או ביצוע של כל עסקה אחרת בסם מסוכן. העונש בצד עבירה זו יכול להגיע עד לעשרים שנות מאסר. סחר

ייצור, הפקה, הכנה ומיצוי סמים

עו״ד פלילי נדב גרינוולד סעיף 6 לפקודת הסמים כותרתו ייצור, הכנה והפקה. הסעיף עצמו קובע עונש של עד 20 שנות מאסר למי שמבצע עבירה של ייצור סם מסוכן, הפקת סם

תקיפת שוטר

עו״ד פלילי נדב גרינוולד מה זו עבירת תקיפת שוטרים? ומה העונש עליה? החוק קובע עונש של עד שלוש שנות מאסר כלפי מי שבוצע עבירה של תקיפה כלפי שוטר, הקשורה למילוי

קבעו פגישה ראשונית

התוכן באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, אין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי מטעם עורך דין או תחליף לו. השימוש וההסתמכות על התוכן הנמצא באתר הם באחריות המשתמש בלבד.

נחקרת בחשד לביצוע עבירה בתחום הפלילים? הוגש נגדך כתב אישום?

התקשר/י 050-8848606 ותקבל ייצוג משפטי הולם ומקצועי.

עורך דין פלילי – נדב גרינוולרד

עורך דין פלילי נדב גרינוולד

השאירו פרטים לייעוץ ראשוני

השאירו פרטים בטופס כאן למטה ואנחנו נחזור בהקדם

סחר בסמים

עו״ד פלילי נדב גרינוולד פקודת הסמים אוסרת על כל מכירה, אספקה או ביצוע של כל עסקה אחרת בסם מסוכן. העונש

תקיפת שוטר

עו״ד פלילי נדב גרינוולד מה זו עבירת תקיפת שוטרים? ומה העונש עליה? החוק קובע עונש של עד שלוש שנות מאסר