סיפורי הצלחה

 

משפט פלילי

 
 
 
שינוי עילת סגירה ל"אין אשמה פלילית" בעבירה של הפרעה לשוטר ותקיפת שוטר. לקוח פנה למשרדנו לאחר שבשנת 2011 נחקר באזהרה בתחנת המשטרה ומאז אותו אירוע הוא אינו יכול לקבל רישיון לנשיאת נשק, על אף עברו הצבאי המכובד. בחינה מדוקדקת של התיק ובקשה מנומקת הטו את הכף לשינוי עילת הסגירה.
 
 
 
 
לקוח המשרד נחקר בחשד לביצוע עבירה של הדחת עד במסגרת הליך משפטי שניהל כנגד אשתו דאז בבית המשפט לענייני משפחה בנצרת. תיק החקירה נסגר בעילה של "חוסר ראיות", החלטה שהסבה סבל ללקוח שהיה בטוח בחפותו. המשרד פנה בבקשה מנומקת, על סמך הראיות בתיק לפרקליטות מחוז הצפון שנעתרה לבקשה ועילת הסגירה שונתה ל-"אין אשמה פלילית".
 
 
 
 
לקוח המשרד נחקר בחשד להפצת תמונות עירום של בת זוגו לשעבר ברשת האינטרנט. במהלך החקירה סיפק הלקוח הסבר לדרך הגעת התמונות לרשת אולם הסבר זה לא סיפק את החוקרים ותיק החקירה נסגר בעילה של "חוסר בראיות". פנייה מנומקת של צוות המשרד למטה הארצי אפשרה את ביטולו של הרישום הפלילי.
 
 
 
 
ויכוח בין לקוח המשרד לשכנתו הוביל לפתיחת תיק פלילי נגדו בחשד לביצוע עבירה של היזק לרכוש במזיד. תיק החקירה נסגר בעילה של "חוסר ראיות" ורק פנייה מסודרת המגובה בראיות הקיימות בתיק הביאה לסגירת התיק ללא רישום פלילי.
 
 
 
 
בין לקוח המשרד לבין שכנו התגלע סכסוך על שטח המפריד בין בתיהם. השכן פנה לתחנת המשטרה והתלונן כי הלקוח איים כי ירצח אותו. נפתחה חקירה בסיומה שוחרר הלקוח לביתו ותיק החקירה נסגר בעילה של "חוסר בראיות". לאחר צילום התיק ולימוד החומר פנה צוות המשרד לתחנת המשטרה בבקשה מנומקת לשינוי עילת הסגירה. קצין החקירות קיבל את טענותינו ותיק החקירה נסגר מ"חוסר אשמה".
 
 
 
 
תלונתו של עובד אגף תברואה מטעם המועצה שטען כי הותקף על ידי לקוח המשרד הובילה לפתיחת חקירה כנגד הלקוח. לימים תיק החקירה נסגר בעילה של "חוסר בראיות". הלקוח, מתנדב במשטרה פנה למשרדנו בבקשה לשינוי עילת הסגירה. לאחר בחינת הראיות ופנייה לתחנת המשטרה התקבלו מלוא טענותינו ותיק החקירה נסגר בעילה של "חוסר אשמה".
 
 
 
 
כנגד לקוחה של המשרד הוגש כתב אישום המייחס לה עבירות של תקיפה ואיומים כנגד עובדת סוציאלית. מיד לאחר הגשת כתב האישום פנה המשרד ליחידת התביעות בבקשה לביטול כתב האישום וזאת בשל שלל טענות שעלו מחומר החקירה בתיק. ראש יחידת התביעות קיבלה את מרבית טענותינו והורתה על ביטול כתב האישום בתיק.
 
 
 
 

סמים

 
 
 
לקוח המשרד, קטין, נחקר בתחנת המשטרה בחשד לביצוע עבירה של שימוש בסם מסוכן. הלקוח שהיה עתיד להתגייס מספר חודשים לאחר מכן ליחידה קרבית ראה את כל עתידו חרב אל מול עיניו. פעולה מהירה, פנייה מסודרת ומנומקת לתחנת המשטרה זמן קצר לאחר החקירה אפשרה את סגירת התיק ללא רישום פלילי.
 
 
 
 
כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו החזקה ושימוש בסמים מסוכנים לצריכה עצמית. לאחר צילום התיק ובחינת הראיות פנה המשרד ליחידת התביעות בבקשה לביטול כתב האישום. לטענת המשרד החיפוש שבוצע על גופו של הלקוח לא היה חוקי ומשכך יש להורות על ביטול האישום. יחידת התביעות קיבלה את טענותינו וכתב האישום בוטל אף בטרם התקיים דיון בבית המשפט.
 
 
 
 
לקוח המשרד, אזרח זר תושב ארצות הברית, הורשע בעבירה של גידול סמים ונשלח במסגרת הסדר טיעון לעונש מאסר של עשרה חודשים. בדיון שהתקיים בפני ועדת השחרורים לאחר ריצוי שני-שלישים מעונש המאסר נטען כי בשל התנהגותו במהלך המאסר, עברו הפלילי הנקי ונסיבותיו האישיות יש לקבל את בקשתו ולהורות על שחרורו על תנאי ממאסר. בית המשפט קיבל את טענותינו ובשל העובדה כי ללקוח אין משפחה בישראל הורה על שחרורו בחזרה לארצות הברית.
 
 
 
 
לקוח המשרד נחקר בחשד לביצוע עבירה של ייבוא סם מסוכן, זרעי קנאביס, באמצעות הדואר. הלקוח קיבל לביתו מכתב יידוע, לפי הוראות סעיף 60 א' לחוק סדר הדין הפלילי, המאפשר לו לערוך שימוע בטרם הגשת כתב אישום כנגדו. צוות המשרד צילם את תיק החקירה ונערך שימוע ביחידת התביעות אשר בסיומו קיבלה את כל טענותינו והוחלט על סגירת תיק החקירה כנגדו.